sobota, 22 sierpnia 2020

Jak kupować perfumy bez wąchania? Poradnik dla miłośników zakupów online

 

W zgodzie z nutą zapachową

Zakupy online wiążą się z ryzykiem ponieważ dopóki nie odbierzemy przesyłki nigdy nie mamy pewności co w niej otrzymamy. Najczęściej wynika to z nieprzemyślanych i pochopnych decyzji. Jeśli z pozoru wydaje nam się, że kupno perfum „w ciemno” jest ryzykowny zabiegiem to nic bardziej mylnego. Wystarczy, że bardzo dokładnie przeczytamy opis kompozycji zapachowych, zawartych w danym produkcie. Warto wiedzieć, że każde perfumy komponuje się na zasadzie trzynutowego układu zapachów: nuty głowy, nuty serca oraz nuty bazy. Pierwsza zawiera zapachy, które zapadają w pamięci najdłużej, lecz ulatniają się najszybciej. Reprezentują ją aromaty cytrusowe, kwiatowe lub lekko ziołowe. Substancje, składające się na nutę serca stanowią rdzeń perfum, ich aromat rozwija się po ok. 20 minutach od aplikacji i utrzymuje przez kilka godzin. Należą do nich zapachy owocowe, ziołowe oraz lekko drzewne. Nuta bazy uwalnia się najwolniej i to ją czujemy na długo po aplikacji perfum. W jej skład wchodzą wonie drzewne oraz korzenne. Dzięki tej wiedzy, po sprawdzeniu składu wody toaletowej będziemy dokładnie wiedzieć, jakiego zapachu możemy oczekiwać po danym produkcie zaraz po aplikacji, jak i po kilku godzinach. Na tej podstawie z łatwością wybierzemy perfumy, których aromat będzie nam towarzyszył.


Zapachy na prezent

Naukowcy twierdzą, że to właśnie zapachy zapamiętujemy na dłużej, to one przywołują dobre wspomnienia, nawet te bardzo odległe. Z tego powodu warto wybrać takie perfumy, które zamieszkają w podświadomości naszego partnera na stałe i będą kojarzyć się tylko z nami.

Przy zakupie pachnącego prezentu można zdecydować się na zapach, który będzie podarunkiem dla obojga, czyli perfumy unisex. 

Kupując perfumy przez internet nie tylko oszczędzamy czas, ale również pieniądze, ponieważ możemy skorzystać z promocji i kuponów rabatowych. Aktualnie możecie skorzystać m.in. z 15% rabatu na zakupy w Douglas.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza