czwartek, 2 kwietnia 2020

Jak dbać o skórę podczas kwarantanny?


Dysponując większą ilością czasu dla siebie podczas kwarantanny warto zwrócić uwagę w jaki sposób traktujemy naszą skórę na co dzień i czy dbamy o nią prawidłowo. Wdrożenie kilku zasad z pewnością sprawi, że dłużej będziemy cieszyć się młodą i promienną skórą – mówi Agnieszka Kowalska Kosmetolog z firmy Empire Pharma.

Jak powinna wyglądać świadoma i prawidłowa pielęgnacja skóry? Przede wszystkim powinny się na nią składać następujące czynności: demakijaż, tonizacja, skoncentrowana kuracja – serum oraz krem pielęgnacyjny a raz w tygodniu dodatkowo piling oraz maska.
Demakijaż i oczyszczanie to podstawa codziennej pielęgnacji skóry. Jeżeli jest to czynność, której nie wykonujemy codziennie lub robimy to niedokładnie wówczas pory skóry mogą się zatykać.  Co w konsekwencji prowadzi do powstawania zaskórników lub nawet wyprysków a także osłabia przenikanie składników aktywnych z dalszych etapów pielęgnacyjnych. Prawidłowy demakijaż powinno się wykonywać dwukrotnie. Najpierw usuwamy zanieczyszczenia i kosmetyki kolorowe a później  dogłębnie oczyszczamy skórę. Peel Mission® oferuje trzy rodzaje produktów do demakijażu,o trzech różnych konsystencjach: płyn micelarny, pianki UpRemover oraz żele UpWashing na bazie składników odpowiednio dobranych do pielęgnacji różnych typów skóry (dla tłustej, suchej, z przebarwieniami). Umożliwiają one oczyszczenie skóry dłońmi lub płatkami kosmetycznymi. Każdy może wybrać taką formę, jaką lubi najbardziej.
Kolejny etap to aplikacja toniku, który przywraca fizjologiczne lekko kwaśne pH skóry. Toniki Peel Mission zawierają  terapeutyczne kwasy, dzięki którym można skutecznie pielęgnować skórę, z takimi problemami jak: trądzik, przebarwienia, zmarszczki przez cały rok. Bazę każdego toniku stanowią naturalne hydrolaty roślinne o ukierunkowanym działaniu na problem skóry, np.: łagodzące, antybakteryjne, nawilżające.
Raz w tygodniu dobrze jest wykonać piling aby usunąć nadmiar martwego naskórka. Nie zapominajmy o okolicy oka. Do tego celu idealnie sprawdzi się Papaya Enzyme Peel. Wyjątkowo delikatny piling enzymatyczny do stosowania na skórę twarzy i okolic oczu, który wygładza i usuwa zrogowaciały naskórek bez pocierania i dodatkowych podrażnień. Tak przygotowana skóra doskonałe wchłonie składniki aktywne zawarte w masce UpSkinCare, która dzięki zawartości ekstraktu z drzewa arjuna, wpływa na poprawę gęstości i elastyczności skóry.
Kończąc rytuał pielęgnacyjny dostarczmy skórze skoncentrowanych składników jakie znajdziemy w kremach pielęgnacyjnych.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza