środa, 21 czerwca 2017

Jesteśmy piękne! Zacznijmy to doceniać


 Prezentowane w gazetach, telewizji, kanałach social media, wyretuszowane "idealne"  modelki wpływają na obniżenie postrzegania własnej wartości u wielu kobiet. Dove przeprowadziło na ten temat akcję - zapytało 508 kobiet z całej Polski i w różnym wieku o to czy Polki czują się piękne. Wyniki badań zostały opisane w raporcie "Jesteśmy piękne."
 


"Tylko 2 na 10 Polek czują się piękne!"Dlaczego tak się dzieje? Większość z nas docenia piękno przez pryzmat rzeczy wizualnych, często wyidealizowanych prze media. W gruncie rzeczy powinnyśmy uświadomić sobie co właściwie składa się na nasze piękno. A są to:
- optymizm,
-inteligencja,
- poczucie własnej wartości,
- osobowość
- elegancja.

"9 na 10 kobiet (85%) i 8 na 10 dziewcząt (79%) przyznaje, że niska samoocena sprawia, że wycofują się z życia społecznego, rezygnując ze spotkań z przyjaciółmi i bliskimi. Unikają również budowania poważniejszych relacji damsko-męskich, ponieważ nie akceptują swojego wyglądu" 

Dodatkowym czynnikiem przez który polki nie czują się piękne jest opinia innych osób (a w szczególności jej brak) 51% kobiet przyznaje, że w ocenie wyglądu, zależy im na opinii innych.
Dlatego chętnie prosimy o pomoc w ocenie mamę, córkę, przyjaciółkę.
Marka DOVE  w swoich kampaniach zachęca  kobiety do doceniania swojego ciała. Już od wielu lat w reklamach, spotach przedstawia modelki o różnorodnych kształtach, karnacjach, wymiarach, tak aby każda z nas mogła czuć się piękna.  
Coraz częściej tworzy się grupy kosmetyków dedykowane dla poszczególnych typów kobiet, dopasowane pod względem rodzaju karnacji, typu skóry, trybu życia, a nawet upodobań zapachowych. To właśnie te cechy pomagają każdej z nas czuć się lepiej, mieć świadomość, że mimo nie kanonowego wyglądu są produkty pomagające podkreślić nasze naturalne piękno, a co za tym idzie budować naszą pewność siebie. 


Bądź sobą i czuj się pięknie!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza