środa, 14 września 2016

WZOROWA ŁAZIENKA 2016Łazienka jak marzenie. Jaka według Was powinna być? Czysta, pachnąca, kolorowa. Czy to włąsnie widzicie przypominają sobie szkolną toaletę? Raczej nie, jednak teraz może być inaczej. Koniec ze stereotypem brudnej, popisanej, brzydko pachnącej szkolnej łazienki.Dzięki akcji „Wzorowa Łazienka” przeprowadzonej przez markę Domestos . 12 września rusza kolejna — już trzecia edycja akcji, w której najlepsze szkoły wygrają wymarzone „Wzorowe Łazienki”. 200 szkół z największą ilością otrzymanych głosów otrzyma od marki Domestos roczny zapas środków higienicznych.


Zbliżamy się do trzeciej edycji to dobry moment, aby przypomnieć sobie ubiegłoroczną akcję, która była wielkim sukcesem. Wygrała Zespół Szkół nr 1 w Łosicach, na którą oddano rekordową ilość głosów wynoszących aż 700 000. Jednak nie było tak łatwo, zdeterminowani uczniowie długo i systematycznie pracowali na swój sukces, rozwijając kontakty interpersonalne i liczne zdolności manualne i projektowe.

Przyjrzyjmy się nieco historii "Wzorowej łazienki.  Po raz pierwszy akcja w ramach pomysłu pojawiła się w 2014 roku. W wyniku badań przeprowadzonych w szkołach z których wynikło,że niemal co trzeci uczeń *(31%) negatywnie ocenia stan toalety w swojej szkole. Aż 58% dzieci uskarża się na brzydki zapach w szkolnych łazienkach, a ponad połowa (52%) narzeka na brak podstawowych środków do utrzymania higieny osobistej. Postanowiono przyjrzeć się temu problemowi i zmienić istniejącą sytuację. Chcecie poznać więcej szczegółów, czytajcie dalej...


„Cel jaki ma przed sobą marka Domestos to zapewnienie każdemu człowiekowi dostępu do czystej, bezpiecznej toalety. Badania, które przeprowadziliśmy w 2014 roku potwierdziły nasze przypuszczenia, że w polskich szkołach podstawowych często remont toalety jest odsuwany w czasie, przez co ich stan pozostawia wiele do życzenia. Szczególnie szokujący był dla nas fakt, że co trzeci uczeń unika korzystania z łazienki w szkole. To nie tylko kwestia komfortu, ale również zdrowia. Stąd pomysł na akcję „ Wzorowa Łazienka”, dzięki której już 6 szkół może cieszyć się nowymi szkolnymi toaletami. Poprzednie edycje akcji spotkały się z ogromnym zainteresowaniem kadry nauczycielskiej, uczniów oraz rodziców, co pokazuje jak istotny problem poruszyliśmy” — komentuje Marcin Woźniak Brand Manager Domestos. Te zatrważające statystyki najprawdopodobniej występują także w twoim otoczeniu. Możesz temu jednak zaradzić. Jak? Biorąc udział w tegorocznej edycji akcji " Wzorowa łazienka". Poniżej możecie zapoznać się ze szczegółowymi danymi akcji. Aby wziąć udział w konkursie dyrektor szkoły musi zarejestrować ją na konkursowej stronie internetowej www.wzorowalazienka.pl oraz umieścić na niej prace dzieci. To Internauci decydują, która szkoła zwycięży w konkursie robiąc to za pośrednictwem strony internetowej, na której mogą raz dziennie oddać swój głos na wybraną galerię prac. W drugiej edycji na wszystkie prace oddano łącznie ponad 5 milionów głosów.
 Autorzy mogą zgłaszać swoje szkoły do 3 kolejnej edycji akcji Wzorowa Łazienka. Głosowanie rozpoczyna się 12.09.2016r. i trwa do końca listopada 2016r. 6 grudnia ogłoszone zostaną wyniki głosowania i poznamy zwycięzców trzeciej edycji akcji Wzorowa Łazienka. A Wy co uważacie o tej akcji? Warto w niej wziąć udział?


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza