piątek, 20 lutego 2015

SEKRET PIĘKNYCH I NAWILŻONYCH DŁONI

Temat suchej, podrażnionej skóry dłoni pojawia się na moim blogu dość regularnie. Większość postów, jakie mogłyście przeczytać dotyczyło emulsji czy kremów. Dzisiaj dla odmiany chciałabym zapoznać Was z rewolucyjnym( przynajmniej w moim przypadku) produktem pomagającym zadbać o komfort i odpowiedni wygląd naszych dłoni. O czym mowa?...


Produktem, który w znacznym stopniu poprawił stan skóry na moich dłoniach jest, a właściwie SĄ rękawiczki marki DERMOSOVA o których istnieniu dowiedziałam się na Spotkaniu blogerek w SOSNOWCU, o którym pisałam kilka postów wcześniej. Z czego są wykonane, dlaczego powodują znaczną poprawę stanu skóry naszych dłoni oraz jak się je stosuje, wyjaśni Wam opis producenta, zaraz po niej przedstawię Wam moją opinię na temat tego produktu po ponad miesiącu stosowania.
Rękawiczki Pielęgnacyjne DERMASOVA wspomagają walkę z chorobami skóry, w szczególności z atopowym zapaleniem skóry (AZS). Mogą pomóc osobom uczulonym na roztocza, czy chorującym na inne choroby skóry, w tym na wyprysk z podrażnienia.
DERMASOVA ma właściwości antyalergiczne i jest całkowicie bezpieczną metodą wspomagającą leczenie objawów wszelkich stanów zapalnych skóry oraz jej pielęgnacji, w szczególności przeznaczona dla skóry cierpiącej z powodu atopowego zapalenia skóry i wyprysku z podrażnienia.
DERMASOVA Ręk
awiczki Pielęgnacyjne zostały uszyte z materiału Evolon®, (waga 130 g/m2, zawartość włókien srebra 5%) ze względu na jego antyroztoczowe i antybakteryjne działanie na skórę, zapewniające jednocześnie przepływ powietrza.
Materiał Evolon® ma właściwości antyroztoczowe, a także antybakteryjne i zapobiegające rozwojowi grzybów ze względu na istnienie włókien srebra w materiale. Skuteczność Evolon® dla alergików potwierdzają certyfikaty wydane przez ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami) oraz TÜV NORD, jak również wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje: Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA). Właściwości antybakteryjne tkaniny zostały pozytywnie ocenione przez Hohenstein Research Institute, Bönnigheim (Niemcy). Z badań naukowych wynika, że profilaktyka antyroztoczowa oraz antybakteryjna dla skóry atopowej jest niezbędną częścią leczenia.
Teraz chciałabym zapoznać Was z moimi obserwacjami. Jak już kilka razy wspominałam moja skóra bardzo reaguje na alergie, a także ma skłonności do atopii, byłam zachwycona tym produktem od samego początku. Jednak jak do większości produktów do pielęgnacji dłoni podeszłam sceptycznie (setki produktów drogeryjnych i aptecznych wyrobiły u mnie dystans do obietnic producenta), jednak już po 3 nocach z kremem i rękawiczkami na dłoniach zauważyłam znaczną poprawę elastyczności skóry, ponadto po myciu naczyń czy używaniu mydła moje dłonie nie wołały (KREMIE DO RĄK GDZIE JESTEŚ?), ale były pokryte właściwym płaszczem lipidowym, co nie jest u mnie częstym zjawiskiem. Teraz po ok miesiącu stosowania jestem nadal pod wrażeniem stanu moich dłoni. Zauważyłam jeszcze jeden bardzo duży plus, jest nim nie wątpliwie brak bezwarunkowego drapania podczas alergii innych części ciała, co niewątpliwie poprawiło stan innych partii ciała. Przejdźmy teraz do trochę mniej przyjemnej części, bowiem do ceny tego produktu. Rękawiczki DERMASOWA to wydatek rzędu 39- 47 zł w zależności o rozmiaru (w ofercie znajdziecie S,M,L,XL). Jeśli jednak borykacie się z problemem atopowej skóry, czy też macie styczność z wieloma środkami chemicznymi i Wasze ręce potrzebują znacznego nawilżenia na pewno nie będziecie żałowały tego zakupu.

A Wy borykacie się z problemem przesuszonych, czy też zniszczonych dłoni? Stosowałyście już może jakiekolwiek rękawiczki tego typu? A może Skrywacie jakieś „cudowne” sposoby na piękny wygląd dłoni?

5 komentarzy:

  1. Nigdy nie miałam takich rękawiczek. Ostatnio moje ręce są w kiepskim stanie ale to przez stan paznokci i zaniedbanie jeśli chodzi o stosowanie kremów do rąk :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwszy raz słysze o takim produkcie. Zaciekawiłaś mnie. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawa jest ta rękawica :) Pierwszy raz widzę coś takiego.

    OdpowiedzUsuń