niedziela, 2 listopada 2014

SOVA PODUSZKA IDEALNA DLA ALERGIKA


Dziś odbiegając od tematu kosmetyków,  chciałabym zająć Was tematem alergii. Większość z Was na nią cierpi lub ma styczność z osobami, które się z nią zmagają. Przygotowałam  dla Was recenzje produktu, który poprawi komfort życia każdemu alergikowi, jak również dobrze sprawdzi się w każdym domu.

 Odkąd pamiętam zmagam się z alergią na kurz i roztocza, co raz jest uciązliwe, raz mniej. Przeszłam terapię wieloma lekami, a także 5 letnie odczulanie, które znacznie zmniejszyło moją podatność na alergen, ale nie wyleczyło jej w 100%, dlatego jeszcze co jakiś czas zdarza mi się zażywać leki przeciw alergiczne . Niewątpliwe dla każdego kto miał styczność z tą dolegliwością zrozumiały jest problem z jakim stykamy się przy doborze pościeli. Pierze powinniśmy wyeliminować na samym początku. Na rynku pozostaje na jednak dość duży wybór syntetycznych produktów. Ja osobiście miałam ostatnio okazję przetestować poduszkę SOVA produkt firmy Evolon.

Kilka słów od producenta:

 "Poduszka SOVA wykonana jest z materiału Evolon® - bariery ochronnej dla roztoczy i ich odchodów (alergenów). Specjalna technologia uszycia poduszki zabezpiecza przenikanie alergenów również na szwach.
Poduszka SOVA wykonana jest z następujących rodzajów materiału Evolon® :- linia SOVA BLUE - waga 100 g/m2 - o właściwościach antyroztoczowych, - linia SOVA SILVER - waga 130 g/m2, zawartość włókien srebra 5% - o właściwościach antyroztoczowych i antybakteryjnych. Evolon® cechuje wysoka przepuszczalność pary wodnej, odporność na wielokrotne pranie w wysokich temperaturach oraz lekkość i miękkość w dotyku. W procesie produkcji materiału zrezygnowano z wszelkiego rodzaju nakładanych warstw oraz laminowania.Evolon® zapobiega także rozwojowi grzybów.Skuteczność Evolon® dla alergików potwierdzają certyfikaty wydane przez ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami) oraz TÜV NORD, jak również wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje: Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA). Evolon®zatrzymuje ok. 97% cząstek o średnicy 1,0 mikrometra (odchody roztoczy są znacznie większe:10-40 mikrometrów). Przepuszczalność powietrza wynosi 20,0 l / (dm2 * min).Właściwości antybakteryjne materiału zostały pozytywnie ocenione przez Hohenstein Research Institute, Bönnigheim (Niemcy).Niebieski kolor poduszki to efekt barwienia, któremu został poddany materiał Evolon® W procesie tym wykorzystano certyfikowane barwniki (Oeko-Tex 100). Wypełnienie poduszki stanowi kulka silikonowa o średnicy 0,6-07 mm wykonana w 100% z włókien silikonowych. Sprężystość włókniny silikonowej gwarantuje, iż poduszka przez długi czas zachowa właściwy kształt. Szczególną właściwością takiego wypełniania jest zdolność dopasowywania się do kształtu głowy tak, aby zapewnić jak największy komfort snu. Wysoka jakość zastosowanego wypełniania została potwierdzona certyfikatem Oeko-Tex 100. 

Po ponad dwóch tygodniach testowania mogę stwierdzić, że poduszka jest niesamowicie wygodna i miła w dotyku. Pozwala na idealne ułożenie głowy i nie wygniata się. Zauważyłam również znacznie mniejsze zmiany skórne w okolicach twarzy. 
Myślę, że śmiało mogę polecić tEn produkt każdemu zmagającemu się z alergią.
Produkt możecie kupić tutaj -> http://alergsova.pl/

A Wy jak radzicie sobie z alergia?
 Jakiej pościeli używacie?

5 komentarzy: